Venkovní sušák na prádlo a výběr toho nejlepšího

 Leifheit
Linomatic
400 Deluxe
Leifheit
Linomatic
500 Deluxe
Leifheit
Linomatic
600 Deluxe
Leifheit
Linomatic
Plus 500
Leifheit
Linomatic
Plus 600
TOROVILEDA
Viva Air
Ultra Light
Blome
ALUSTAR
82255
délka šňůr m4050605060505150
délka strany m1,862,032,22,032,21,92,051,9
uhlopíčka m3,033,283,523,283,522,73,12,7
výška cm214225238,5175175185172172
počet praček45656555
otáčeníanoanoanoanoanoanonene
zatahování šňůr do bočnicanoanoanoanoanonenene
otvory pro ramínkaanoanoanoanoanoneanone

Leifheit Linomatic Deluxe

VÝHODY

 • systém otevírání EasyLift
 • šňůry uschované v krytce
 • otvory na ramínka

NEVÝHODY

 • cena

Venkovní sušák na prádlo Leifheit Linomatic Deluxe je jedinečný typ sušáku a můžete si jej vybrat ve 3 různých velikostech. Tento sušák na prádlo patří mezi špičku, protože se krásně lehce ovládá. Má patentovaný systém na otevírání a zavírání věšáku. Při nevyužití sušáku si můžete šňůry nechat zatáhnout do bočnic, které je chrání před zašpiněním. Ale hlavně se vám taky nezamotají šnůry. To je ve zkratce to, co dělá tento venkovní sušák na prádlo vyjímečným.

Nejproblematičtější věc u tohoto sušáku je předpřipravit díru v zemi pro něj, ale to vás nemine u žádného jiného sušáku. Ale potom už samotná obsluha je pohodička. Skvělé na tomto sušáku je, že nijak nenaruší ráz vaší zahrady, protože lze šňůry schovat do krytek a krásně složit a to opravdu jen pár pohyby za pár vteřin. Zatímco u některých sušáků na prádlo je třeba větší síla pro rozložení a natažení šňur, tak u Leifheit Linomatic Deluxe to jde opravdu hladce. Zatažením šňůrky věšák krásně roztáhnete a dáky automatizovanému systéme Easy Lift jej zase lehce složíte. Je to jednoduché, podobně jako u deštníků.

Rozdíl je pouze ve velikostech:

Leifheit Linomatic Deluxe 400

Leifheit Linomatic Deluxe 500

Venkovní sušák na prádlo Leifheit Linomatic má očka pro zavěšení ramínek na každém rameni, 4 x 2 očka.  Mnoho uživatelů si pochvaluje to uschování šňůr do bočnic. Ve chvíli, kdy tento venkovní sušák na prádlo nebudete používat, tak se šňůry stáhnou do bočnic a jsou schované před prachem či deštěm.  Sušák Leifheit Linomatic Deluxe se otáčí velmi lehce, takže pěkně prosuší vaše prádlo a při věšení prádlo nepobíháte kolem věšáku. Škoda, že sušák nemá také samozatloukací držák do země, protože to je jediná překážka, aby byl dokonalý.

Při výběru si jen rozmyslete velikost sušáku na prádlo. V potaz vemte také výšku věšáku. Obzvlášť venkovní sušák na prádlo Linomatic 400 je nízký, takže pokud jste vyšší postavy, doporučujeme spíše Linomatic 600.

Toro sušák na prádlo

VÝHODY

 • nízká cena
 • velký

NEVÝHODY

 • plastový držák do země je nedostačující

Pokud nejdříve čtete recenzi na venkovní sušák na prádlo značky Leifheit a potom až tu na Toro, tak vám příjde, že to je špatný sušák na prádlo. Ale nenechte se zmást. Toro je velmi levný sušák, takže neočekávejte od něj zázraky, je jednoduchý, ale plně funkční.

Toro sušák na prádlo

Určitě je to sušák, který patří mezi nejlepší v této cenové kategorii. K tomuto sušáku na prádlo je dodáván i vrut, který se zabuduje do země a do něj se věšák vloží. Tento vrut je bohužel plastový a na to, jak je věšák rozměrný, tak jej považujeme za nedostačující. Není problém jej nahradit obyčejným vrutem kovovým, ale samozřejmě je to už starost navíc. Tento venkovní sušák na prádlo výškově patří mezi nižší věšáky.

VILEDA Viva Air Ultra Light

VÝHODY

 • lehký
 • prostorný

NEVÝHODY

 • nízký
 • obtížné dopnutí šňůr

Vileda Viva Air Ultra Light  sušák na prádlo

Konečně nějaký venkovní sušák na prádlo, u kterého je obal součástí balení. Ale je jasné, že na obalu nestojí funkčnost a praktičnost sušáku na prádlo. A jak to je tedy s  VILEDA Viva Air Ultra Light ? Vileda je velký, ale kupodivu lehký sušák na prádlo, který cenově patří mezi střed. Je schopen unést a umístit na šňůry prádlo z 5 praček. Takže Vileda patří mezi nejširší, nejlehčí, ale bohužel nejnižší venkovní sušáky na prádlo. Je opravdu velmi nízký. Nelze s ním jednoduše manipulovat, aby šňůry byly krásně napjaté, takže žena většinou potřebuje pomoc muže při rozkládání. Řešením také může být, že jej necháte rozložený.

Leifheit Linomatic Plus

VÝHODY

 • nastavitelná výška
 • autonavijení šňůr

NEVÝHODY

Leifheit Linomaic Plus sušák na prádlo

Další skvělý venkovní sušák na prádlo značky Leifheit. Tento sušák na prádlo se liší od svého kolegy Deluxe tím, že nemá Easy Lift otevírání.  Tento věšák se otevírá pomocí úchytu na jednom rameni věšáku . Tímo úchytem si zároveň jednoduše nastavujete i výšku věšáku. Věšák je je z velmi odolného nerezavějicího materiálu. Stejně jako model Deluxe i tento model má v každém rameni 2 otvory pro ramínko, takže celkem 8 otvorů pro ramínko. Výška věšáku je nastavitelná od 135 cm do 175 cm. Celkém má 7 pozic. Šňůry se automaticky navíjejí systémem Linomatic, takže je nemusíte natahovat.

Blome ALUSTAR

VÝHODY

 • lehký
 • odolný

NEVÝHODY

 • nízký

Blome alustar je velký venkovní sušák na prádlo, ale bezkonkurenčně je nejlehčí. Váží pouze 2,1 kg. Není to tedy ten nejdůležitější ukazatel pro venkovní sušák na prádlo, ale zajímavé to je z hlediska materiálu. Věšák je opravdu velmi odolný a přesto, že je tak lehký, tak zvládá a větší poryvy větru. Tento venkovní sušák na prádlo patří do nejnižší cenové kategorie, takže nemůže očekávat nějakou technologickou pecku.

Důležité je, jestli tam najdeme správný poměr kvalita/cena. Tento venkovní sušák na prádlo nemá žádný mechanismus pro napínaní šňůr ani žádné automatické otevírání věšáku, ale to je zcela běžné u tak levného věšáku na prádlo.

Blome Alustar sušák na prádlo

t

Jak sušák na prádlo upevnit v zemi ?

 1. Vyberte si polohu, kterou považujete za nejvhodnější pro sušení prádla a zároveň pro váš venkovní sušák na prádlo. Vemte v potaz i to, že venkovní sušák na prádlo je lehce složitelný a otáčivý, takže může být umístěn i nad nějakým záhonkem, pokud máte opravdu málo místa. Nebudete na něj šlapat, věšák si z jednoho místa natočíte, jak budete chtít a při nepoužívání lehce složíte.
 2. Na místě, kde bude umístěn venkovní sušák na prádlo nesmí bý žádné keře či větve. Sušák musí mít dostatečný prostor, aby se otáčel.
 3. Vykopejte jámu. Připravte si 20 l vlhkého betonu v poměru 5 dílů písku a 1 díl cementu. Držák vložte svisle do jámy a přilévejte okolo něj beton, který jámu zaplní úplně.
 4. Nezapomeňte, že držák má víčko, aby se otvor mohl uzavřít, takže je třeba .aby držák trochu vystupoval nad úroveň země, aby šel dobře uzavřít.
 5. Několik dní nechte beton ztvrdnout.
t

Jak vybrat venkovní sušák na prádlo ?

Velikost věšáku je důležitý parametr, který je třeba promyslet předem. Mít dlouhé natažené šňůry na zahradě je nevzhledné a zabere to mnoho místa. Takže když jste se rozhodli pro koupi venkovního sušáku na prádlo, rozmyslete si, kde jej umístíte a kolik mu obětujete místa.

Samozřejmě zvažte kolik prádla běžně věšíte. Nosnost věšáku Málokdo ví, kolik zhruba váží pračka mokrého prádla, ale logicky čím větší nosnost, tím lépe. Možná se vám taky stalo, že na nějakém věšáku se vám ohnuly kovové lanka nebo dokonce nohy věšáku. Záleží také na tom, jak daleko jsou od sebe šnůry na věšáku. Možná, že váš věšák unese moc prádla, ale déle bude prosychat. Takže velikost a nosnost věšáku vás navede k tomu, abyste vybrali kvalitní materiál sušáku na prádlo.

Funkčnost sušáku oceníte při každém věšení. Už jste určitě někdy viděli zamotané šňůry venkovního sušáku. Leifheit má skvělý systém na rolování šňůr nebo na jejich uschování. Představte si, jak často budete věšák schovávat ze zahrady? Pokud často, tak určitě si připlaťte za věšák, s kterým se dobře manipuluje. Ty levnější věšáky jsou vhodné, pokud jej nechat jednoduše stát v zahradě.