Fotopast UOVision UV 535 Panda a UOVision UM 535 Panda

Fotopast Uovision uv 535 Panda upoutá na první pohled svým vzhledem. Někdo si představí potápěče ve vojenské masce nebo člověka v plynové masce. Není to opravdu tradiční vzhled pro fotopasti. A možná tady vznikl ten název Panda. Ano, to je pandě podobná.  Ale vzhled je u takového přístroje vedlejší. Důležité je, jaké jsou vlastnosti této fotopasti?
POSITIVA
  • poměr cena/výkon
  • vzdálené ovládání
NEGATIVA
  • malý displej, ale pro nastavení dostačující
  • není odolná

Jaké jsou ceny obou typů?

UOVISION UV 535 PANDA
UOVISION UM 535 PANDA

Jaký je rozdíl mezi UOvision UM 535 Panda  a UOVision UV 535 Panda ?

Hned na začátku je důležité, abyste si při koupi všimli, že jsou dva typy 535 Panda. Fotopasti jsou totožné, ale základní rozdíl je ve funkci MMS/GSM. S verzí  UOVision UM 535 Panda můžete posílat záběry na mobil přes MMS nebo e-mailem přes GSM. Verze UOVision UV 535 Panda vám záběry neodešle na žádné zařízení, jen uloží na SD kartu, takže je budete mít k dispozici později.

Co všechno tahle fotopast Panda umí?

Můžete s ní fotit nebo natáčet. Rozlišení snímků si můžete nastavit na 3, 5 a 8 MP. Můžete fotit na jeden pohyb čidlem sérií snímků. Navolíte si, zda chcete 1 nebo 2 nebo 3 snímky. S touto fotopastí natočíte až 60s videa. Ke snímku si můžete nastavit otisk času, aby vám bylo zřejmé, kdy byl pořízen. Je umožněno navolit heslo, abyste se ke snímkům dostali pouze vy. Denní report – opět v režimu GSM je možná funkce denní report. Denně dostanete hlášení od vaši fotopasti o počtu snímků či videí a zaslání posledního snímku. Toto je možné jen u fotopasti UOVision UM 535 Panda. Přepsání snímků– když bude vaše SD karta zaplněna, tak nadále vlastně nefotí a neplní svou hlavní funkci. Ale můžete to vypnout a povolit přístroji, aby nadále fotil a zároveň mazal staré snímky. Můžete fotopast Panda ovládat z domova pomocí SMS zpráv.

Jaké má UOVision 535 Panda funkce?

Když si budete pořizovat fotopast, tak vás zajímá, jaké vychytávky v nastavení má. Jak dlouhé může být video, jaký má dosvit, jaká je kvalita fotek a videí, jaká je manipulace atd.

IR osvětlovací jednotka

IR osvětlovací jednotka je zvláštní technologie světla, které je pro lidské oko neviditelné. Toto světlo je o vlnové délce 940nm. IR osvětlení opravdu vidět nejde a je na stejné úrovni jako u jiných fotopastí.

Fotografie

Fotopast Panda má snímky v rozlišení 5MP, které jsou následně přepočteny na 8MP. Fotografie, které jsou pořízeny za dobrého denního světla a bez přísvitu IR jsou barevné. Ty noční s IR přísvitem jsou černobílé.

LCD displej

LCD displej je ve velikosti 1,5”.

PIR čidlo

Fotopast má PIR čidlo je umístěno na vnější straně uprostřed. Pokud si představíte obličej, tak je to ten nos. Lze nastavovat jeho citlivost, podle které bude reagovat na pohyb. Pokud máte mnoho zbytečně vyfocených snímků, tak to znamená, že je nastaven na maximální citlivost a snižte ji. Na PIR čidlo berte ohled a důležité je umístit fotopast tak, aby tam nezacláněly větve a jiné předměty, na které by to čidlo jednoduše reagovalo. U PIR čidla si nastavíte cistlivost. Lze ji nastavit na 3 úrovně, ale taky ji můžete mít vypnutou. Vypnutá PIR se hodí v případě, že chcete časosběrem sbírat fotografie a fotit prostor ve vámi zvolených intervalech. U UOVision UV 535 Panda je praktické, že si sami můžete zvolit, jak dlouhý časový úsek po vyfocení objektu má PIR čidlo zůstat neaktivní. Je to například vhodné při stálém pohybu účastníků, kdy nechcete ,aby nadále byli foceni. Můžete si navolit až 60 minut prodlevu. Výrobce doporučuje nastavit prodlevu min 1 min, pokud zasíláte fotografie na mobil nebo email. Důvodem bude zase kapacita baterky.

Odolnost přístroje UOVision UV 535 Panda

Už výrobce varuje, že fotopast Panda není uzpůsobena k trvalé instalaci. Zvažte tedy, k jakému účelu ji potřebujete. Výrobce taky upozorňuje na vlhké prostředí, které fotopasti škodí.

Fotopast 535 Panda lze ovládat vzdáleně

Opět je tato funkce dostupná jen u modelu UOVision UM Panda 535. Přístroj můžete ovládat ze svého mobilu pomocí SMS. Tímto způsobem můžete změnit režim focení na video, pořizovat snímky. Zjednodušeně to funguje tak, že ve fotopasti nastavíte přijímání sms, přednastavíte až 4 telefonní čísla, která má přístroj akceptovat. A potom jen zadáváte předem navolené příkazy přes SMS zprávu a posíláte na přístroj. Třeba pokud chcete foto, tak SMS zadáte #500# a přístroj hned pořídí fotku.  Zní to skvěle, ale i tady je háček v tom, že je to velmi náročné na energii a pouhé baterie nestačí, protože výrobce doporučuje, aby fotopast byla externě napájena.

Mobilní aplikace pro UOVision Panda UM 535

Pokud máte operační systém Android ve vašem telefonu, tak si můžete stáhnout aplikaci, kterou budete pokyny ovládat.

Fotopast Panda a jEjí popis

Jak už bylo zmíněno, tak tahle fotopast má vzhled jako brýle pro noční vidění anebo taky méďa Panda. Přístroj má nezbytnou anténu u modelu UOVision UM 535 Panda, což vzhledem k tomu vzhledu fotopasti vypadá jako šnorchl. Na přední části fotopasti největší část zabírají IR osvětlení. Uprostřed je objektiv, který snímá fotografie. Nejmenší plochu zabírá LED indikátor, který je umístěn pod pravým IR osvětlením. A když už to přirovnávám k obličeji, tak PIR čidlo působí jako ústa. Když přístroj otevřete, tak na jedné straně je úložiště baterií. Na druhé straně je displej, přepínač a ovládací tlačítka. Z boční strany najdete slot pro SD kartu, otvor pro USB a napájení. Ve verzi UOVision UM 535 Panda je i SIM karta.

MMS a email je možné u verze UM 535 Panda

Fotografie jsou vám zasílány okamžitě přes síť GSM/GPRS prostřednictvím SIM karty. Takže jediné, co je potřeba, je  povolení MMS zasílání u vašeho operátora. Foto je uloženo ve formátu jpg, video ve formátu AVI. V přiloženém návodě u fotopasti UOVision UM 535 Panda je velmi dobře popsáno, jak nastavit tuto fotopast odesílání fotografií a videí, takže věříme, že s nastavením nebudete mít problémy.

Nastavení fotopasti Panda

Když přístroj otevřete, tak na vnitřní straně přepínačem přepínáte mezi ON/OFF. Přepněte přístroj do polohy ON, tak jej zapnete. Spínač přepněte do pozice SETUP, což znamená, že bude v režimu nastavení, ručního focení. Šipkou vpravo pořídíte snímek, stejně jako u fotoaparátu. Tlačítkem MENU vás dostane do nastavování funkcí přístroje.