Philips Sonicare nebo Braun Oral-B . Kdo vyhraje?

Philips Sonicare
VS
Braun Oral-B

technologie čištění

Philips Sonicare elektrické kartáčky čistí zuby pomocí pulzu či jinak řečeno vibrací. Kartáčky Sonicare vibrují 31000 pulzů za minutu. Je to velmi výkonná technologie, která odstraní plak ze zubů. Určitě je to pocitově něco nezvyklého, ale téměř každý si na to zvykne. Philips Sonicare pro jednodušší adaptaci implementoval program Easy-Start, který vás pozvolna bude seznamovat s pulzací. Na začátku používání budou slabší, postupně budou přibývat na intenzitě a po 3 týdnech už bude síla pulzací standartní.
Oral-B používají technologii 2D a 3D. Elektrické kartáčky, které disponují technologií 2D, tak čistí zuby otáčivým pohybem elektrické kartáčky čistí zuby otáčivým pohybem. Hlavice rotují či jinak řečeno oscilují. Kartáček udělá 7600 těchto pohybů a odstraní plak a zabarvení zubů. Vyšší modely už disponují technologií 3D. při této technologii elektrický kartáček pulsuje a zároveň rotuje. Otáčivých pohybů udělá 8 800 za minutu  a 40 000 pulzací. Čištění funguje tak, že pulzující vibrace rozbijí plak a rotující pohyby je odstraní ze zubu.

cena

Philips Sonicare elektrické kartáčky jsou dražší, než Braun Oral-B.
I když Braun Oral-B jsou obecně levnější, než Philips Sonicare, tak nejvyšší modely taky nejsou za hubičku.

tlakový senzor

Modely elektrických kartáčků Sonicare od Philips obecně nemají tlakový senzor. Pulzující technologie kartáčků už tak je šetrná k zubům a dásním, že tlakový senzor není potřeba. Jediný model, který má tlakový senzor je Philips Sonicare FlexCare Platinum. Tento model se specializuje na odstranění skvrn a plaku ze zubů, proto je o něco výkonnější, než ostatní modely a disponuje senzorem tlaku.
Oprosti Philips Sonicare Braun Oral-B má téměř u všech modelů tlakový senzor. U rotačních kartáčků je potřeba tlakový senzor, aby zbytečně nebyly podrážděné zuby či dásně. Modely, které tlakový senzor nemají jsou: ??????

baterie

Baterie Philips Sonicare má dlouhou výdrž. U některých modelů je výdrž až 3 týdny.
Braun Oral-B je na tom s výdrží baterie o něco hůře. Baterie vydrží až 10 dnů.

čistící režimy

Philips Sonicare má několik čistících režimů. Záleží model od modelu, kolik jich má. Ten nejjednodušší má jen jeden a ten nejvyšší model DiamondClean jich má 5. Clean – režim pro každodenní čištění Sensitive – tento čistící režim je určen pro citlivé zuby Clean and White – běžné čištění a odstraňování skvrn Deep Clean – hloubkové čištění, prodloužený čas čištění zubů Polish – leštění zubů Massage – masáž dásní
Braun Oral-B disponuje vícero režimy pro čištění zubů. Nejvyšší model Oral-B 7000 jich má 6. Braun Oral-B má čistící režim jazyku, který Philips Sonicare nemá u žádného modelu. Daily Clean  – režim pro každodenní čištění Sensitive – jemné čištění zubů Whitening – leštění zubů Gum Care – masáž dásní Pro-Clean – intenzivní 3D čištění Tongue Cleaning – čištění jazyka

chytrý kartáček  bluetooth

UV sanitizér
Bluetooh technologie
časovač
Philips Sonicare má dvouminutový časovač Smart Timer a oznámení časovače po 30 sek Quad Pacer
Braun Oral-B zubní kartáčky mají také dvouminutový časovač.