Philips Sonicare Flexcare recenze

Bře 3, 2018

Philips Sonicare Flexcare patří do řady sonických kartáčků značky Philips. Sonický kartáček funguje na pulzech nebo-li vibrací, které jsou přenášeny do hlavice čistící vaše zuby. V praxi to znamená, že se sonická hlavice kartáčku neotáčí, nerotuje.

Philips Flexcare patří mezi vysoko hodnocené sonické kartáčky. Mezi ostatními vyniká tím, že má 2 programy: Go Care a Max Care. Někoho z vás taky zaujme černá barva, ve které lze tento kartáček pořídit nebo jeho design s podsvíceným displejem. Už jak název kartáčku napovídá Flexcare, tak to znamená, že je flexibilní pro své uživatele, protože nabízí režimy pro čištění zubů, bělení zubů a masáž dásní. Svou funkčností zase o něco předčil své předchozí sourozence EasyClean a HealthyWhite, ale to neznamená, že je bezchybný. I řada FlexCare má nějaký nedostatek, pojďme se na tento sonický kartáček podívat zblízka, ať nekupujete zajíce v pytli.

Philips Sonicare FlexCare a dostupné sety

HX6912/51 CENA

rukojeť: 2x FlexCare

hlavice: 2x DiamondClean Standard

nabíječka: 1x cestovní

pouzdro: ANO

barva: černá

HX6932/36 CENA

rukojeť:  2x FlexCare

hlavice: 2x InterCare

nabíječka: 1x s úložištěm hlavic

1x UV sanitizér s nabíječkou

pouzdro: ANO

nabíječka: cestovní

barva: bílá

HX6972/03 CENA

rukojeť:  1x FlexCare

hlavice: 2x InterCare

UV zářič s nabíječkou pouzdro: ANO

barva: bílá

V čem je Philips Sonicare Flexcare jiný ?

Philips Sonicare Flexcare jako jediný má programy čištění. Nejsou to režimy čištění, jako mají ostatní ani intenzity čištění, ale jsou to programy. Pro lepší představu jak fungují programy čištění: program Go Care – tento program trvá jen jednu minutu. Je to rychlé čištění, které probíhá v režimu Clean. Quadpacer (název časovače u Philips Sonicare) vám bude signalizovat každých uplynulých 15 sekund. program Max Care – tento program už trvá 3 minuty a nakombinuje vám čištění v režimu Clean a Massage. Takže se už soustřední nejen na na čistotu zubů, ale také na masáž dásní. Quadpacer odpočítává čtyři 45 sekundové intervaly. Jeden 45 sekundový interval vypadá takto – 30 sekund režim Clean a 15 sekund režim Massage.

Jaký je Philips Sonicare FlexCare ?

Pozitiva

 • 2 programy čištění
 • 3 režimy čištění
 • už lze koupit v sadě i se sanitizérem
 • na výběr i černá barva

Negativa

 • chybí intenzita čištění

Ve zkratce, co FlexCare umí

 • flexibilní pro uživatelé: čištění, bělení, masáž dásní
 • 3 režimy čištění: Clean, White, MassageHealthy
 • 2 programy čištění: Go Care, Max Care
 • efektivní čištění, jako jiné modely (31000 pulzací/min)
 • lze koupit v černé barvě či se sanitizérem
 • časovač: ANO
 • osvětlený displej: ANO
 • výdrž baterie: až 2 týdny

 

Philips FlexCare je všestranný sonický kartáček, protože slouží k čištění, bělení a k masáži dásní. Jak již bylo zmíněno, tak speciální na něm je, že má 2 programy čištění. FlexCare řada se už začíná v setech objevovat společně s UV sanitizérem. Ve starší řadě jako EasyClean nebo HealthyWhite jej nenajdete.

Speciální na něm je, že lze koupit v černé barvě, což může být pro některé důležité kritérium v případě, že se nemůže mezi některými modely rozhodnout.

Co se týče výkonnosti, tak si vede stejně jako jiné modely. Má 31 000 pulzací za minutu. Máme taky pro vás připravené srovnání všech modelů Philips Sonicare.

Časovač je u tohoto modelu samozřejmě taky přítomen. Tento model má také krásně osvětlený displej.

Zřejmě proto, že je Philips Flexcare náročnější na funkce, tak baterie vydží přibližně 2 týdny. Ale i to je dostačující a uživatelé si na to nestěžovali.

Co je možná nepraktické, tak to je chybějící cestovní nabíječka v některých setech. Ano, je tam sice UV sanitizér, který je zároveň i nabíječkou, ale cestovní nabíječku můžete i tak někdy postrádat. Představte si situaci, že jedete jen na pár dní, ale už není čas dobít kartáček, takže budete muset s sebou vzít celý UV sanitizér. Pravda, nezabírá tolik místa, ale cestovní nabíječka by se určitě hodila.

Jakou hlavici k Philips Sonicare FlexCare ?

Výměnné hlavice Philips Sonicare je nepřeberné množství druhů. Jistě si každý vybere tu nejvhodnější pro sebe sama.Základní výměnná hlavice, která je nejběžněji dodána v setu je DiamondClean nebo InterCare. 

Pokud si pořídíte sadu HX6912/51, tak ta je vybavena hlavicemi DiamondClean. V setu HX6932/36 a HX6972/03 je InterCare hlavice. V této době nejlepší hlavice je DiamondClean. Ale pokud máte speciální požadavky na citlivé zuby či dásně, tak určitě stejně budete dokupovat Sensitive Standard. Jestli chcete menší hlavici pro vás nebo pro vaše dítě, které už vyrostlo z řady Philips Sonicare Kids, tak dokoupíte Mini. Hlavice je třeba vyměnit po 3 měsících za nové. Ztrácející se modré zbarvení na kartáčové hlavě vám napoví, že je čas k výměně.

Závěr

Philips Sonicare FlexCare je už pro náročnější uživatele. Má 3 režimy čištění, takže se můžete jednotlivě soustředit na čištění zubů, bělení zubů či masáž dásní. Pro uživatele, kteří bazírují na nastavitelné intenzitě čištění, doporučujeme vylepšeného bráchu FlexCare Platinum.

Než se definitivně rozhodnete, tak si projděte:

Philips Sonicare HealthyWhite a HealthyWhite + recenze

Philips Sonicare EasyClean recenze

Philips Sonicare FlexCare Platinum recenze

Philips Sonicare DiamondClean recenze