Philips Sonicare FlexCare Platinum recenze

Bře 4, 2018

Philips Sonicare Flexcare Platinum je součástí řady sonických kartáčků značky Philips. Philips hlavice nerotují otáčivým pohybem, ale pulzují nebo-li vibrují. Konkrétně FlexCare Platinum je moje oblíbená verze sonických kartáčku, protože se mi líbí jeho vlastnosti a výkon.

Philips FlexCare Platinum je zase o něco vylepšená verze sonického kartáčku od Philips. Je to navazující model na Philips Sonicare Flexcare.  Tento model vyniká tím, že je nejvýkonnější při odstranění plaku. Odstraní až 10x více plaku, než obyčejný kartáček a než ostatní modely Philips Sonicare, které odstraní 7x více plaku. Další věcí, která se mi na FlexCare Platinum líbí je ta, že si můžu volit intenzitu čištění. Tuto vlastnost u sonických kartáčku upřednostňuji. Ale má Philips FlexCare Platinum i nějaké negativní vlastnosti? Podívám se na to.

Philips Sonicare FlexCare Platinum a dostupné sety

HX9112/12 CENA

rukojeť: 1x FlexCare Platinum

hlavice: 1x Adaptive Clean 1x InterCare nabíječka: 1x

pouzdro: ANO

barva: platinově šedá

HX9172/14 CENA

rukojeť:  1x FlexCare Platinum

hlavice: 1x Adaptive Clean 1x InterCare

nabíječka: 1x cestovní

1x UV sanitizér s nabíječkou pouzdro: ANO

nabíječka: cestovní

barva: platinově šedá

V čem je Philips Sonicare Flexcare platinum jiný ?

Philips Sonicare Flexcare Platinum se liší od předešlých modelů několika vlastnostmi.

Výkonnější v odstranění plaku

Je výkonnější v čištění plaku. Odstraní ho až 10x více než obyčejný kartáček. Ostatní modely plak odstraní 7x více než obyčejný kartáček. Takže pokud máte problém se skvrnami na zubech, tak je to pro vás ta nejlepší volba. Například milovníci kafe se mohou zbavit zbarvení zubů.

Nové čistící režimy

 1. Clean – každodenní čištění
 2. White – odstranění skvrn
 3. Deep Clean – hluboké tříminutové čištění

Senzor tlaku

Philips FlexCare Platinum má jako jediný senzor tlaku, který vás jemným zavibrováním upozorní, že příliš tlačíte na zuby. Senzor tlaku je velmi užitečný až nutný u rotačních kartáčku, které jsou méně šetrné k zubům a dásním. Philips Sonicare, který pulzuje je mnohem šetrnější a senzor tlaku běžně nemá, ale protože tento model je výkonnější a odstraní více plaku, tak Philips FlexCare Platinum vybavil tímto senzorem. Takže v tomto případě je to namístě.

Jaký je Philips Sonicare FlexCare platinum ?

Pozitiva

 • 3 režimy čištění
 • odstraní více plaku, než ostatní modely z řady Philips Sonicare
 • 3 intenzity čištění
 • už lze koupit v sadě i se sanitizérem
 • senzor tlaku

Negativa

 • žádná

Ve zkratce, co FlexCare Platinum umí

 • je efektivnější v odstranění plaku než ostatní modely
 • 3 režimy čištění: Clean, White, Deep Clean
 • 3 intenzity čištění
 • jde již koupit se sanitizérem
 • elegantní vzhled
 • časovač: ANO
 • osvětlený displej: ANO
 • výdrž baterie: až 3 týdny

Philips FlexCare Platinum má 3 stupně intenzity. Navolit si intenzitu čištění je skvělá funkce, kterou nemá každý kartáček automaticky. Dává vám to širší možnosti čištění. V tomto případě, kdy FlexCare Platinum má 3 čistící režimy, tak nakombinováním získáváme 9 různých možností, jak si čistit zuby. To už je velmi široké spektrum, které bude vyhovovat spoustě z nás.

Navolení stupňů intenzit je velmi praktické, pokud kartáček má více majitelů. Každý si jej přizpůsobí podle svého.

Výdrž baterky také patří k těm nejlepším – Philips uvádí až 3 týdny.

Časovač s funkcí SmartTimer a QuadPacer je samozřejmostí. Kartáček vám dá vědět po 15 sekundových intervalech, že je třeba změnit sektor čištění v ústech. To je QuadPacer funkce. SmartTimer funkce vám dá vědět po 2 minutách, že čištění je u konce.

Philips FlexCare Platinum je dodáván také v setech se sanitizérem, který udrží v čistotě vaše kartáčkové hlavice.

Jakou hlavici k Philips Sonicare FlexCare Platinum ?

Základní výměnná hlavice, která je nejběžněji dodána v setu je AdaptiveClean a InterCare. Ale sami zjistíte, že je třeba vyměňovat hlavice přibližně po 3 měsících, takže si pak můžete pořídit jakoukoliv hlavici Philips Sonicare. Výběr výměnných hlavic Philips Sonicare je opravdu velmi široký, což je další důvod, proč si vybrat některý kartáček od Philips.

Vyberte si hlavici, která bude nejvíce splňovat vaše požadavky. Philips Sonicare je dělá i v mini verzích, kdy jsou vlastnosti hlavici totožné, jen je menší velikost, která může vyhovat lidem s menšími ústy či starším dětem.

 

Závěr

Philips Sonicare FlexCare Platinum je opravdu propracovaný kartáček funkcemi i designem. Je velmi flexibilní, protože nabízí dohromady 9 možností, jak kartáček nastavit pro čištění zubů. Je to nejlepší volba z řady Philips Sonicare pro zbavení zubů plaku a skvrn. Protože je tak výkonný, tak je v něm zabudován i senzor tlaku, který vás upozorní pokud zbytečně moc tlačíte na dásně a zuby. 

Tento model je svou flexibilitou vhodný pro náročnější uživatele nebo pro několik majitelů.

Porovnejte s dalšími modely:

Philips Sonicare HealthyWhite a HealthyWhite + recenze

Philips Sonicare EasyClean recenze

Philips Sonicare FlexCare recenze

Philips Sonicare DiamondClean recenze

Philips Sonicare for Kids recenze