Philips Sonicare DiamondClean RECENZE

Philips Sonicare, Zubní kartáčky

Tato Philips Sonicare DiamondClean recenze je psána asi dva měsíce po zakoupení tohoto elekrického kartáčku. Myslím si, že to je dostatečný čas, abych zjistila, jestli můj výběr a koupě kartáčku se vyplatila. Tento sonický kartáček jsem použivala denně nejen doma, ale i na cestách.
Mám jasno v tom, v čem je pro mě nenahraditelný, ale také co mi na něm vadí. Používala jsem oba typy nabíjení sonického kartáčku. Samozřejmě, že mě napadlo, jestli se dá nabíjet tako s obyčejnou skleničkou, nebo pouze s tou philips sonicare. Mám vyzkoušeno. Pokud vás tedy zajímá recenze na tento sonický kartáček, tak se dejte do čtení a doufám, že vám pomůže v rozhodování.

Pozitiva

 • výborná kvalita
 • jednoduché ovládání
 • důkladné čištění

Negativa

 • cena
Ve zkratce, co DiamondClean  umí:

 • 5 čistících režimů
 • indukční nabíjení – sklenička i pouzdro
 • 31000 pulzací/min
 • 7x lépe odstraní plak, než běžný kartáček
 • časovač: ANO – po 30 sek a po 2 min
 • osvětlený displej: ANO
 • výdrž baterie: až 2 týdny

Vybrala jsme si model Philips Sonicare DiamondClean Pink HX9362/67

Philips Sonicare DIamondClean HX9362/67

 • 1x tělo kartáčku růžové
 • 2x hlavice, DiamondClean Standart, DiamondClean Mini
 • 1x nabíjecí sklenice
 • 1x nabíjecí pouzdro s USB
Pokud přemýšlíte o koupi Philips Sonicare DiamondClean, tak jste si určitě všimli, že je několik typů, druhů a kombinací tohoto modelu. Pokud máte jasno v barvě kartáčku, tak tím líp pro vás, protože se vám zúžil výběr. Těch jednotlivých řad tohoto typu sonického kartáčku je opravu hodně. A to vás může taky odradit od výběru.
Já jsem si vybrala Philips Sonicare DiamondClean Pink HX9362. Takto zní originální název, ale zjednodušeně je to růžový typ kartáčku. V této sestavě je pouze jedno tělo kartáčku, cestovní pouzdro a nabíjecí sklenička pro kartáček. Je dodáván se dvěma hlavicemi.
Proč jsem si vybrala zrovna tento? No je to jednoduché. Ve chvíli, kdy jsem si chtěla pořídit Philips Sonicare DiamondClean, tak zrovna růžový byl za fajn cenu. Na barvě mi nijak zvlášť nesešlo. Určitě jsem chtěla jen sestavu s jedním tělem kartáčku. Nevyžadovala jsem speciální hlavice, stačily mi jen základní. Hlavice si stejně dokoupíte později a to přesně podle vašich preferencí. Když budete sonický kartáček používat, tak brzo zjistíte, která hlavice vám vyhovuje nejlépe.

Philips Sonicare cestovní pouzdro

Cestovní pouzdro pro tento elektrický kartáček není nezbytné pro krásné a zdravé zuby, ale pokud cestujete, tak je to hodně příjemný doplněk. Za tu dobu, co diamondclean mám, tak jsem nejela pryč na tak dlouhou dobu, abych s sebou brala nabíječku. Takže mi bohatě stačí pouzdro, kde si dám kartáček i hlavice. Kartáček se mi tak nikde nepovaluje.  Pouzdro je z příjemného a praktického materiálu. Navenek je to pěkné pouzdro, které lze jednoduše omýt a nevadí, pokud se trochu zacáká. No tak nejen zacáká, klidně i namočí nebo zašpiní, jednoduše jej umyjete, osušíte. Uvnitř je to plast, který lze také snadno umýt.
Je to jednoduché, elegantní pouzdro. Každa řada Philips Sonicare má svůj typ pouzdra. Toto, které vidíte na fotce a které je dodáváno v sestavě s DiamondClean, není určeno k jiné řadě Philips Sonicare. Je to pouzdro, které lze napojit na nabíječku. A funguje na indukční systém, díky kterému se nabijí. To je hlavní dúvod, proč je určeno jen pro Philips Sonicare DiamondClean. Pokud jedete pryč na týden až 14 dní, tak nemusíte nabíječku tahat s sebou. Na takové období by měl sonický kartáček vydržet bez nabíječky. Pokud jedete na delší dobu, tak si nabíječku zabalte s sebou, do pouzdra se samozřejmě nevejde.

Nejlepší elektrický kartáček ?

Tento kartáček vyhrál ocenění nejlepší elektrický kartáček v dTestu. Nemyslím jen Philips Sonicare, ale konkrétně Philips Sonicare DiamondClean. To jsem věděla předem a to mě samozřejmě jen utvrdilo ve výběru kartáčku.

První dojem

Otevřela jsem krabici a na první dojem na mě působil opravdu kvalitně. Víte, jak něco vezmete do ruky a hned máte z toho výrobku ten první dojem. Buď vám  to zkrátka příjde kvalitní nebo ne, jen tak pocitově. Tak to provedení DiamondClean se mi opravdu líbilo. A myslím tím vše. Kartáček, cestovní pouzdro i nabíjecí sklenička.

První zkouška 

Rozbalila jsem kartáček, který už trochu byl nabitý, takže jsem si hned mohla poslechnou to vrnění. Někde jsem četla, že je příliš hlasité, ale vůbec mi to nepřišlo. Nasadila jsem hlavici na kartáček. Nejdříve jsem si myslela, že něco není správně, protože mezi tělem kartáčku a hlavicí zůstala škvírka. Takže jsem si říkala, že to je nějaká špatná hlavice. V sestavě je i druhá hlavice, tu jsem taky vyzkoušela se stejným výsledkem. Samozřejmě jsem hopsla na internet a hned prohlížela fotky a u všech taky byla ta škvírka. Takže to mě uklidnilo, že to není žáden problém
Věděla jsem, že tento kartáček má signalizaci quater peace, která upozorní po 30s , že máte začít další z ústních kvadrantů. Vždy jsem četla zvukový signál a v manuálu bylo napsáno i píp. Ale můj kartáček nic takového nevykazoval, jen jemně jinak zavrněl. Zjistila jsem, že tak je to správně, takže pokud čekáte nějaký zvuk, pípnutí, tak toho se nedočkáte. Ten zvukový signál je jen jiné zavrnění, které ale bezpečně poznáte.
Já jsem dlouho nepoužívala žáden elektrický kartáček. Musím přiznat, že zpočátku byly ty vibrace tohoho sonického kartáčku na mě příliš silné. Musela jsem si na to pomalu zvyknout. Určitě jsem na své první mytí zubů ty 2 minuty nevydržela. Bylo to zkrátka na mě moc vibrační. Nepřišlo mi to nijak příjemné. Ale každí čištění to bylo lepší a lepší. Teď už mi to vůbec nepříjde.
Vím, že tento Philips Sonicare tam má již přednastaveno, že prvních 14 dnů jede ve slabším režimu a pomalu přidává na síle vibrací, aby si na to každý přivykl,ale i tak mě to přišlo silné. Za 14 dnů už jede ve svém klasickém módu. Je to pro ty, co nejsou na tento kartáček zvyklý.

Design

Tak to může každý posoudit hned. Má jednoduchý krásný design. Pár svítících diodek a jedno tlačítko. Jednodušší už to nemůže být. Je tam 5 svítících diodek s názvy jednotlivých režimů a jedna diodka označující baterku. Prostě jednoduché, elegantní, praktické.

Funkčnost

Tak u mě určitě zabodoval už po pár dnech v odstranění plaku. Určitě mám bělejší zuby, než jsem mívala s obyčejným kartáčkem. Nepoužívám žádné bělící pasty či něco jiného. Pouze tento sonický kartáček a vyčistí mi je krásně do běla. A to se přiznám, že né vždy používám ten program Polish. Programy tak nějak střídám.

Jak funguje ta nabíjecí sklenička?

Součástí sestavy DiamonClean je i nabíjecí sklenička. Je to vlastně stříbrný malý podnos se šňůrou do elektřiny a na něj se pokládá sklenice. Samostatně je ta sklenice ukrutně drahá, tak to vám příjde i zbytečná. Pokud ale ji máte součásti sestavy, tak vám příjde fajn.

Funguje taky na indukci, takže tak nějak skoro bezdotykově. Což už napovídá, že je určena opět jen pro řadu DiamondClean. Ostatní druhy kartáčků ji nevyužijou, protože mají jiný nabíjecí systém.

Bude fungovat jiná nabíjecí sklenička ?

Samozřejmě mi to nedalo a hned jsem vyzkoušela skleničky doma, zda by taky fungovaly. Mám totiž doma přesně takovou whiskey skleničky. Ta moje zrovna nefungovala, ale jiná sklenička, která má tenší dno, tak ta mi třeba zafungovala skvěle a nabíjela. Jde jen o to, že ta nabíjecí sklenička je ze spodu vypouklá, aby pěkně zapadala do nabíjecího systému. Bežné skleničky mají obracené dno, takže vlastně úplně nezapadnou a jsou vzdálenější té dotykové ploše. Ale jiná sklenička, kterou jsem doma našla, měla dno rovnější a tenší, tak mi v pohodě kartáček nabila. Takže pokud by se mi rozbila ta originální nabíjecí sklenička, tak bych si asi nepořizovala novou, jen bych si našla mnohem levnější náhradu.

Philips Sonicare nabíječka

Součástí sestavy DiamonClean je tedy nabíjecí sklenička nebo nabíjčka, která se zapojí do pouzdra. Pro mě to bylo něco nezvyklého. Byla jsem zvyklá, že přístroj, který mám, tak zkrátka zapojím pomocí nabíječky do elektriky. Tady ne. Tady vlastně musíte zapojit do elektriky buďto skleničku nebo pouzdro. Když to řeknu úplně lajcky, tak kartáček nemá žádnou zdířku, skrz kterou bychom jej propojili s elektřinou.

Ta nabíječka v cestovním pouzdru je USB nabíječka, takže ji můžete kdekoliv nabít. Není třeba s sebou mít originální nabíječku, což je fajn.

Závěr

Philips Sonicare DiamondClean může jen doporučit. Cena je sice vyšší, ale mezi prodejci jsou také velké rozdíly v cenách, tak když chvíli budete pátrat, tak určitě objevíte nějakou lepší cenu. Obzvlášť, když nebudete bazírovat na nějaké barvě.

Za mě velká spokojenost s bílými zuby, které teď mám. Když jsem si stěžovala své zubařce, že mám stále takový šedivější odstín zubů, tak říkala, že to je zkrátka přirozené zabarvení. Ale teď si myslím, že to nemohlo být jen tím, že je mám teď opravdu výrazně bělejší.

Ovládání je super jednoduché. Nemám ráda, když jakékoliv elektrické přístroje mají složité ovládání, jen aby to vypadalo, že toho hodně umí. Tady je to fakt vyřešeno jednoduše a skvěle.

Jedna věc, která mi asi vadí je ta, že prostě vždy trochu zašpiním zrcadlo. Nevím, jestli jsem tak nešikovná nebo se to při čištění stává všem. To budu muset ještě nějak vylepšit.