Kuličková dráha HUBELINO je vlastně lego duplo kuličková dráha

Kuličková dráha hubelino už je trochu jiná kategorie mezi kuličkovýma dráhama. Je to opravdu promyšlená stavebnice, která je perfektně kompatibilní s duplem a tomu také odpovídá cena. Přesto HUBELINO není od Lega, není to další kombinací DUPLO sestav. Ale německá firma vytvořila HUBELINO tak, aby bylo 100% kompatibilní s lego duplem. Ale opravdu 100%. To znamená, že sedí perfektně a je ze stejného skvělého materiálu.

Častou otázkou je : Sedí Hubelino na Duplo ? A odpověď je : Ano, sedí a perfektně.

Je to vlastně taková lego DUPLO kuličková dráha

Pokud vaše děti baví Duplo a mají už nějakou sestavu, tak Hubelino je určitě nadchne. Je skvělé zkombinovat Hubelino s Duplem kostkami nejen jako stavební kostky pro pilíře, ale i tam zabudovat městečko, džungli, farmu. Začít můžete klidně s HUBELINO starter set 85, což je základní sestava. Představte si, že propojíte Duplo domeček s kuličkovou dráhu Hubelino tak, že dráha se bude proplétat domečkem mezi patry. To už je výzva a může to být i náročnější úkol pro některé dospěláky.

Nebo propojíte duplo zábavní park sestavu ( kolotoče, houpačky) s Hubelino. Nahoře u kuličkové dráhy může být duplovský panáček a pokladna. Fantazii se tady nekladou žádné meze a kombinací je nespočet. To propojení hubelina a lego dupla kulickovou dráhou je právě na tom to nejlepší.

VÝHODY

NEVÝHODY

  • perfektní stabilita
  • 100% propojení s Lego DUPLO
  • velmi odolná
  • nekonečně mnoho možností stavby
  • cena

HUBELINO sestavy s kostkami

Hubelino sestavy s kostkami jsou kompletovýny tak, abyste dokázaly složit zajímavou dráhu v různých variantách. Je to základ mezi HUBELINO sestavami. Je tam vyvážené množství kostek pro stavební pilíře a různých zatáček a korýtek. Můžete volit podle množství kostek v balení. Myslím si, že dobré kritérium, kterou sestavu vybrat je věk dítěte. Pokud je to prcek ve věku 1,5 roku tak bohatě postačí ta nejmenší dráha, což je HUBELINO starter set 85. Postupně pak můžete dokupovat.

HUBELINO starter 85 ks
HUBELINO  basic 106 ks
HUBELINO maxi 200 ks
:: zkontrolujte CENY ::>>
:: zkontrolujte CENY ::>>
:: zkontrolujte CENY ::>>

HUBELINO sestavy bez kostek

Hubelino sestavy bez kostek jsou sestavy, které obsahují jen stavební dílky pro samotnou kuličkovou dráhu. Nejsou tam žádne stavební kostky pro pilíře. Takže jsou to korýtka a zatačky. Toto balení bez kostek můžete využít, pokud náhodou doma máte hodně stavebních kostek Duplo. Taky si všimněte, že ty velmi atraktivní překážky, jako trychtýř nebo houpačka, jsou  jen ve speciálních rozšířeních, které je zase třeba dokoupit. Neexistuje sestava do začátku, kde by byly i tyto velmi oblíbené kostky. Ty jsou ve speciální edici.
Můžete tedy pořídit samostatné kostky a potom hubelino bez kostek, kde budou jen zatáčky na několik způsobů. My jsme to tak udělali. Potom jsme ještě dokoupili sestavu s trychtýři, protože ty jsou opravdu velmi zábavné. Děti si rozdělí kuličky podle barev, každý má jednu barvu. Potom závodí čí kulička tam bude rychleji. A trychtýř je přesně ta překážka, která to pořadí úplně rozhodí, což je na tom to zábavné.
HUBELINO starter 85 ks
HUBELINO starter 85 ks
:: zkontrolujte CENY ::>>
:: zkontrolujte CENY ::>>

HUBELINO – rozšíření sestavy

Hubelino rozšířené sestavy  jsou sestavy právě s těmi atraktivními překážkami. Jak vidíte níže na fotografii, tak to jsou trychtýře, houpačky, kolébky. Tyhle překážky jsou opravdu zábavné a stavějí hubelino kuličkovou dráhu zase o level výše, než jiné kuličkové dráhy.
HUBELINO kolébka
HUBELINO  houpačka
HUBELINO trychtýře
:: zkontrolujte CENY ::>>
:: zkontrolujte CENY ::>>
:: zkontrolujte CENY ::>>

HUBELINO jen kostky

:: zkontrolujte CENY ::>>
:: zkontrolujte CENY ::>>
Tyto HUBELINO sestavy jen se stavebními kostkami určitě budete potřebovat dokoupit, pokud se do HUBELINA zamilujete. Jsou to opravdu jen stavební kostky pro pilíře. Žádné zatáčky, korýtka. Můžete si vybrat ze dvou druhů. Pouzé bílé kostky nebo klasické barevné.

Pro jak staré děti je kuličková dráha HUBELINO vhodná ?

Hubelino není kuličková dráha pro nejmenší, pokud máte představu, že si budou hrát s ní samostatně. Ale to asi žádná kuličková dráha. Tato duplo kuličková dráha malé děti bude určitě bavit, ale při stavění bude třeba vaše asistence. Stavět duplo kostky na sebe není to samé jako stavět duplo kuličkovou dráhu. Dítě už musí mít povědomí o sklonu dráhy, myslet pár kroků dopředu, co zamýšlí. Ale rozhodně vás neodrazuji pořídit tuto lego kuličkovou dráhu třeba 2letému dítěti. My jsme ji taky v tom věku pořídili. Tak nemusíte ani pořizovat velkou sestavu nebo dokonce několik sestav dohromady, ale začnete úplně s tou nejzákladnější. 
 A jak bude vaše dítě růst, tak můžete dokupovat podle toho, jak ho to bude bavit. To je právě ta výhoda, kterou tato lego duplo kuličková dráha má, že si s ní vyhraje skvěle i 10tileté dítě. No a my dospěláci jsme se taky do stavění pěkně ponořili a krásně vyčistili hlavu. Tím, že je hubelino stavebnice opravdu tak odolné jako lego duplo, tak nemám problém do ní investovat ty peníze, protože vím, že nám opravdu dlouho vydrží. A nejenom nám, ale za pár let si s ní vyhrajou i další děti.

DUPLO kuličková dráha a propojení LEGO DUPLO sestav

Jsou stavebnice, které také sedí na duplo, ale je to boj kostky na ní napasovat. Ano, nakonec ty kostky spojíte, ale né úplně hladce. Hubelino kostky sedí opravdu přesně a krásně hladce se na duplo stavějí. Kostky jsou vyráběny německou firmou a jsou stejně precizní jako duplo.
Ale neberte to jako dogma, že je třeba mít k Hubelinu i Lego DUPLO. To vůbec ne. Obzvlášť jestli pořizujete tuto kuličkovou dráhu staršímu dítěti, které si už nehraje s DUPLEM, tak se nenechte odradit. S HUBELINO kuličkovou dráhou si skvěle vyhraje a zabaví se. Starší děti už baví vytvářet různé propojování a kombinace.

TIP Hubelino má základní desku, na kterou se staví kostky. Pokud budete stavět velkou kuličkovou dráhu, tak abyste stavěli pěkně do výšky, tak budete potřebovat mnoho kostek. Ale práci i kostky vám ušetří další stavební základna, ale POZOR!, musí to být taková základna, která jde postavit na kostky. Právě v ta hubelinu splní ten účel, že kostky lze na ní stavět, ale ona už by nešla dát na kostky, protože ze spodní strany je téměř plochá. A tady skvěle poslouží základy z duplo stavebnic.

Jakou stavebnici HUBELINO koupit

U sady Hubelino vždy vidíte, z kolika kostek se skládá. Některá sada je kombinace zatáček a stavebních kostek, jiná sada obsahuje jen zatáčky a dráhu či pouze stavební kostky. Určitě neuděláte chybu, pokud si pořídíte komplet sestavu, stavební kostky i dráhu. Kostky tam budou vyvážené pro postavení slušné dráhy. Později už sami budete vědět, kterou další sestavu přikoupit, co vás na stavění kuličkové dráhy nejvíce baví atd. Pokud tato duplo kuličková dráha má být hračkou pro malé dítě – 2 až 3 roky, určitě postačí základní verze – HUBELINO starter set 85. Postavíte z toho kuličkovou dráhu společně s dítětem a tak malé děti baví především to spouštění té kuličky a nejsou ještě tak náročné na délku kuličkové dráhy. A pak postupně můžete přikupovat. Čím je dítě starší, tím je samozřejmě náročnější. Tady můžete zvolit větší obsáhlejší sadu Hubelino nebo na to jít ještě jinak. 

Druhou variantou může být koupit kostky na stavění pilířů a zatáčky zvlášť. Kostky na stavění, budete potřebovat určitě. I když máte duplo, tak nemůžete spoléhat na to, že vždy použijete duplo kostky ke stavění. Za prvé – vaše dítě může mít zrovna rozestavěné městečko či džungli a nebude to chtít bourat. Za druhé – děti rády kombinují herní prvky z dupla a hubelino dráhu. Za třetí – bylo by těžké si udržet pořádek, které kostky platí ke které stavebnici. Takže do začátku určitě doporučujeme minimálně jednu sestavu pouhých kostek. Ta cena není vůbec špatná. Buďto jsou bílé nebo barevné, jak jsme uváděli výše.

Závěr

Tato tzv. duplo kuličková dráha je velmi kvalitní kuličková dráha, která jde krásně propojit s duplem a postavit z kostek úplně kouzelný svět. Je velmi stabilní a po sestavení kulička prochází překážkami velmi hladce. Všechny kostky a zatáčky, překážky jsou z velmi kvalitního materiálu, stejně jako Lego DUPLO.  Proto se taky řadí do té skupiny dražších kuličkových drah. Na druhou stranu je třeba říci, že svou hodnotu neztrácí stejně jako Duplo. Pokud kostky Duplo z nějaké sestavy nepoztrácíte, tak není problém později za stále pěknou cenu stavebnici prodat. Kostky jsou odolné a nepoškozené. Hubelino je na tom stejně. Určitě poslouží mnoho let.

Pokud hledáte kuličkovou dráhu pro nejmenší děti, tak začněte se sestavou HUBELINO starter set 85.