Kokosový olej na zuby neboli mlgání oleje

Kokosový olej určitě znáte a už jste jej někdy použili na tělo nebo do vlasů, možná jste si dali i lžičku do kávy. Ale kokosový olej na zuby?  

Kokosový olej na zuby a mlgání

Už kdysi dávno indiáni používali olej jako prostředek k ústní hygieně. Znáte výraz mlgání oleje? Mlgání oleje je vlastně převalování oleje v ústech, proplachování a cedení oleje skrz zuby. Samozejmě kdysi se nepoužíval kokosový olej na zuby, ale sezamový olej a jiné dostupné druhy.

Dnes je k mlgání oleje nejvhodnější právě kokosový olej z několika důvodů. Je lehce k dostání, má velmi příznivé účinky na naše zdraví a je i chuťově příjemný.

 

Například kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, která má schopnost léčit záněty a ničit bakterie. Z toho titulu bude mít kokosový olej na zuby léčivý účiněk. A nejen na zuby ,ale také blahodárný vliv na dásně. No a protože je to opravdu účinný zabiják různých bakterií, tak vás také zbaví zápachu z úst, pokud nějakým trpíte. 

Kokosový olej má i bělící účinek na zuby

Kokosový olej je jeden z prostředků, který se užívá na domácí bělení zubů a je opravdu funkční. Zuby zbaví bakterií a nevzhledného plaku na sklovině. Samozřejmě, že to nepůjde ze dne na den, ale už po jednom týdnu určitě uvidíte výsledky. Domácí bělení zubů kokosovým olejem je jednoduché, žádá si to jen váš čas. Pokud ještě doma nemáte, tak nejlepší kokosový olej na zuby je v tuhém skupenství.  Naberete si malou lžičku do úst. V ústech ji budete převalovat alespoň 15min, nejlépe 20min. Pokud byste dopředu kokosový olej roztopili, tak se může stát, že jej zbavíte účinných látek. Takže jej klidně nechte tak, nerozpouštějte a vložte do úst. Kokosový olej převalujte v ústech, jakoby to byl bombón.  Samozřejmě se teplem rozpustí, ale snažte se udržet kokosový olej v ústech a omýlat olejem zuby, pecedit jej skrz ně. Je plno možností, jak si s olejem pohrát v ústech. Časově je to náročnější, ale účinek kokosový olej na zuby má prokazatelně, tak jen vydržte. Je to ověřeno.

Co jiného mlgání kokosového oleje vám přinese ?

Mlgání oleje je sice časově náročnější, ale může vás uchlácholit, že to nebude mít pozitivní vliv jen na zuby, ale na spoustu dalších věcí.

Látky kokosového oleje působí blahodárně na pokožku, odstraňuje bakterie, které způsobují akné či ekzémy. Podporuje funkci ledvin a jater tím, že z úst odstraňuje toxiny a s těmi už naše játra či ledviny nemusí bojovat a odpočinou si. Mlgáním oleje zlepšíte funkčnost svého hormonálního systému. Toxiny a bakterie v našich ústech narušují imunitní systém, což má vliv i na naše hormony. 

Na závěr kokosový olej vyplivněte. Samozřejmě jej nepolykejte.

Kokosový olej na zuby má ještě jedu pozitivní vlastnost. Nijak nenarušuje jejich sklovinu, takže je úplně vpořádku pokud to budete provádět dennodenně.